"Менше уваги звертайте на обмінники": глава Мінфіну розповів, на який курс гривні чекати українцям у 2021 році

Економіка

У 2021 році курс гривні буде стабільним. Можливі невеликі коливання, але українцям нема про що перейматися.

Про це міністр фінансів України Сергій Марченко сказав в інтерв'ю журналістці ТСН.ua Христині Зеленюк.

“Я хочу, щоб українці менше уваги звертали на обмінники. Тому що курс національної валюти буде стабільним. Це ключове. Немає жодних передумов, щоб це було інакше. Ми зробимо все можливе, я думаю, це в основному позиція Національного банку, які на сьогоднішній момент досить стабільні. І по іншому бути не може. Тому не потрібно звертати навіть на маленькі коливання, які можуть бути іноді в процесі”, – сказав він.

Щодо впливу на ситуацію із курсом після отримання траншу МВФ, наприклад, стабілізації або дещо зниження, очільник Мінфіну зазначив наступне: “Зниження це не завжди добре. Тому я і кажу про стабілізацію. Мається на увазі, що коливання відбувається в межах певних прийнятних параметрів, це добре. Якщо різке ревальвація або девальвація – це вже погано. Укріплення гривні це погано для економіки тому, що в першу чергу ми стаємо менш конкурентоспроможними”.

Також міністр розповів щодо очікувань – курс буде, який закладено в бюджеті, чи трохи нижче/вище?

“Ми заклали середньорічний курс на рівні 29,1 для того, щоб мати можливість у випадку різних можливих сценаріїв бути готовими, в першу чергу, для видатків, для обслуговування боргу щоб були забезпечені видатками. Яким буде курс – побачимо. Я думаю, що курс буде стабільний, як він був в цьому році”, – резюмував Сергій Марченко.

Нагадаємо, раніше Марченко розповів, що ризиків щодо можливих негативних ситуацій з виплатами зарплат освітянам, медикам, субсидій через чергові карантинні обмеження на сьогоднішній момент немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *