Медики із усієї України з’їхалися на мітинг, щоб вимагати збільшення зарплат

Економіка

Близько сотні медпрацівників, які з’їхалися із усієї України, зібралися на Майдані Незалежності, щоб висловити своє невдоволення ухваленим напередодні бюджетом із незначним фінансуванням для медичної сфери.

Про це йдеться в ТСН.12.00.

Після нетривалого пікету у центрі міста колона рушила до Урядового кварталу.  Працівники медицини різної ланки планують передати Кабміну, а пізніше і депутатам, звернення, з вимогою підвищення зарплат. Бо зараз отримують втричі менше обіцяних коштів.

Окремо говорять і про брак кисню в опорних лікарнях, які рятують хворих із корона вірусом. «В нас залишилось кисню на 10 днів, що ми далі будемо робити, ми не знаємо», – каже одна із медиків, яка працює у медичній сфері вже 25 років, але зараз розмірковує, щоб змінити професію.

Напередодні депутати ухвалили бюджет. МОЗ вимагає, аби у бюджеті на 2021 рік на фінансування медицини було виділено 296 млрд грн, проте реально виділили лише 160 млрд грн. За Бюджетним кодексом, на медицину має йти не менше 5% ВВП. Проте міністр фінансів визнає: до законних 5% видатки на медицину зростуть лише у 2023 році. А поки що видатки доводиться балансувати із доходами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *