Конституційний суд захистив права міноритарного акціонера ПАТ "Укрінбанк" (нині – ПАТ "Укрінком")

Економіка

Конституційний суд України ухвалив рішення за скаргою міноритарного акціонера ПАТ “Укрінком” (раніше – ПАТ “Укрінбанк”) Едуарда Карякіна та визнав неконституційними окремі положення частини першої статті 79 Закону України “Про банки і банківську діяльність”.

У статті, про яку йдеться, зазначається, що оскаржувати в суді дії чи бездіяльність Національного банку можуть лише “банк або інші особи, які охоплюються наглядовою діяльністю Національного банку України”. Отже, до таких осіб не належать міноритарні акціонери.

Конституційний суд установив, що така норма порушує гарантоване кожному статтею 55 Конституції України право захищати в судовому порядку свої права і свободи, які зазнають порушення внаслідок рішень, дій або бездіяльності суб’єктів владних повноважень.

Нагадаємо, Едуард Карякін як міноритарний акціонер тоді ще “Укрінбанку “(зараз ПАТ “Укрінком”) у 2016 році звернувся до суду з позовом про визнання протиправною та скасування постанови Нацбанку про введення в
“Укрінбанк” тимчасової адміністрації. Цей позов було задоволено, але пізніше Верховний суд відмінив рішення суду першої інстанції саме на підставі того, що міноритарний акціонер не може звертатись із позовом до Нацбанку.

Відповідно до українського законодавства, рішення Конституційного суду оскарженню не підлягає, а норми, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом відповідного рішення. Таким чином, тепер є всі підстави для перегляду судової справи міноритарія “Укрінкому” проти Нацбанку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *