Кількість "заможних" українців за карантин зменшилась на майже 10% – опитування

Економіка

Кількість умовно заможних українців протягом карантину зменшилась на 8,5%. Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Соціологи наприкінці квітня та на початку червня просили респондентів оцінити фінансовий стан їхньої родини на поточний момент. Якщо у квітні умовно “заможних” людей, які могли дозволити придбати щось коштовне, наприклад телевізор, або взагалі не обмежували себе у видатках, було 20,5%. То станом на початок червня їхня частка скоротилась до 12%.

Водночас зросли частки людей, які можуть дещо відкласти зі своїх доходів, але не можуть дозволити собі великих покупок (з 30% до 36%), а також таких, хто нормально харчується, але вже не може дозволити собі купувати одяг (з 34% до 37%).

Рівень абсолютної бідності, коли не вистачає на їжу, згідно з даними опитування, майже не змінився – 11,5% наприкінці квітня проти 12% на початку червня.

“Таким чином, за цей період фіксується зниження добробуту населення, хоча при цьому, принаймні поки що, немає переходу до абсолютної бідності”, – резюмують соціологи.

Нагадаємо, міжнародна компанія провела опитування 5 тисяч респондентів з 25 країн світу та дізналася, що 80% працівників хочуть перейти на віддалену роботу після карантину. 82% респондентів хотіли би працювати з дому хоча би один день на тиждень. Найчастіше працювати дистанційно хочуть фармацевтична, освітня, дослідницька та ІТ-галузь. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *