Кількість безробітних в Україні за час карантину побила 15-річний рекорд – ТПП

Економіка

За перші два тижні карантину кількість безробітних в Україні зросла на близько 500-700 тисяч людей, за наступні два ще на 500-600. Загалом вона сягнула 2,5-2,8 млн людей.

Про це повідомили у торгово-промисловій палаті Україні, передає Інтерфакс.

“За оцінками Торгово-промислової палати України, рівень безробіття сьогодні складає 13,7-15,4%. Це найвищий показник за останній 15 років”, – заявили там.

Зазначається, що показник не враховує кількості трудових мігрантів, які повернулися до України після початку пандемії.

У ТПП відзначили, що в “зупинених” галузях працювало близько 4 млн людей. “Проведений Торгово-промисловою палатою опитування компаній показує, що 26% з них планують скорочення персоналу, ще 30% не ухвалили остаточного рішення”, – сказав президент ТПП України.

За оцінками падати, загальний обсяг підтримки бізнесу через звільнення від сплати податків в березні і квітні склав 9,3 млрд грн, з них 0,9 млрд грн – підтримка малого бізнесу, який зазнав найбільших збитків на час карантину і поніс найбільші збитки.

“Орієнтовні втрати тільки двох секторів – салонів краси і пасажирських перевезень – складають близько 1,5 млрд грн за півтора місяці карантину. Втрати всього бізнесу “на карантині” – в рази більше”, – додали в ТПП.

Нагадаємо, попередні прогнози передбачали, що 2020 року економіка України зросте на 3,5-5%, інфляція становитиме 5% (плюс/мінус 1%), а долар коштуватиме 27-28 грн. 29 березня Кабмін затвердив нові макроекономічні прогнози на 2020 рік: ВВП – мінус 4,8%, середньорічний курс долара США – 29,5 грн (плюс 1,5-2 грн), інфляція – 8,7% (плюс 3,1%), безробіття – 9,4% (плюс 1,3%), середня зарплата – 11 тис. грн (без змін). Водночас в Офісі президента спрогнозували, що 2020 року економіка України впаде мінімум на 5%.

Через світову фінансову кризу, спричинену наслідками активного поширення нового коронавірусу COVID-19, експерти прогнозують падіння економік, зокрема й української. Оновлений базовий прогноз компанії Dragon Capital на 2020 рік передбачає падіння ВВП України на 4% та девальвацію гривні до 30 грн за долар на кінець року – за умови, що карантинні заходи триватимуть до травня (середній курс очікується на рівні 29 грн/долар, тобто девальвація складатиме близько 11% до минулорічного курсу). За менш оптимістичним прогнозом, якщо карантин буде продовжено на довший термін, ВВП може впасти на 9%, а гривня здешевшає до 35 грн/долар. За таких умов варто очікувати й зростання безробіття. Світовий банк прогнозує падіння ВВП України на 3,5% у 2020 році. Також через пандемію коронавірусу 65% українських компаній не зможуть виконати свої річні бізнес-плани. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *