"Карантинні" 8 тисяч допомоги: скільки українців вже подали заявки і які ще діють програми компенсації

Економіка

62 тисячі українців зареєструвалося на отримання одноразової фінансової допомоги у розмірі 8 тисяч гривень за першу добу, від 14 грудня, як на порталі “Дія” почали приймати заявки.

Про це у вівторок, 15 грудня, повідомила перша заступниця міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Юлія Свириденко в ефірі “Українського радіо”.

За її словами, за перші 10 годин роботи послугою скористалися понад 5 тисяч осіб.

“Вчора за один день людей, які змогли сформувати заявку і успішно пройти реєстрацію, було 62 тисячі. Подаватися по цій програмі на отримання 8 тисяч гривень компенсації мають право ФОПи і наймані працівники до 31 грудня включно. Вони можуть отримати гроші як в цьому році, так і в наступному”, – розповіла Свириденко.

Вона зазначила, що наразі діють три програми компенсації.

1. Перша програма – це 8 тисяч гривень.

“Право отримати одноразову допомогу за цією програмою мають наймані працівники, а також ФОПи, які працюють за КВЕДом діяльності, затвердженим постановою уряду №1236. Це сорок дев’ять КВЕДів. Це і діяльність спортивних клубів, і фітнес-центрів, і роздрібна торгівля тощо. Увесь перелік 49 КВЕДів є на сайті Міністерства економіки. Підприємець має зареєструватися в системі “Дія” і в розділі “Послуги” обрати “Одноразова матеріальна допомога ФОПам та найманим працівникам”. Далі потрібно підтвердити поточне місце роботи і ввести номер особистого гривневого рахунку. Після заповнення заяви підприємець очікує на зарахування коштів”, – каже заступниця міністра.

2. За цими ж КВЕДами є можливість отримати компенсацію сплаченого ЄСВ (єдиного соціального внеску – ред.) для роботодавця.

3. Третя програма стосується не прямо цих заборонених КВЕДів, а тих (осіб — ред.), які прямо чи опосередковано постраждали від обмежувальних заходів.

“Ця допомога надається через державний центр зайнятості. Ті особи, яким скоротили робочий день або які були змушені піти у простій, у період від 19 грудня до кінця січня можуть подати заяву до центру зайнятості. Виплата становитиме до 8 тисяч гривень. Важливо, що заяву до центру зайнятості можна подати лише протягом тижня, аби кошти були виплачені ще в цьому році”, – пояснила Юлія Свириденко.

Більше про компенсації найнятим працівникам, компенсації ЄСВ, подовження дії ліцензій та скасування орендної плати, а також списання податкового боргу – читайте у нашому матеріалі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *