Дали інвесторам час: в Мінфіні пояснили, чому скасували випуск єврооблігацій

Економіка

Міжнародні інвестори отримали “достатньо часу” від Міністерства фінансів України, щоб оцінити вплив можливої відставки голови правління НБУ Якова Смолія на вартість українських цінних паперів.

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко в коментарі “Економічній правді”.

“Враховуючи несподівану заяву про відставку голови Національного банку Якова Смолія, міністерство фінансів прийняло рішення про скасування раніше оголошених пропозицій єврооблігацій та обміну, для того, щоб надати інвесторам достатньо часу на оцінку цих новин”, – заявив Марченко.

“Ми цінуємо підтримку інвестиційної спільноти України, яку вони демонстрували ще вчора, і продовжимо політику відкритості та прозорості у відносинах з ринком. Міністерство фінансів наголошує на тому, що залишається відданим зваженій фіскальній та грошово-кредитній політиці, а також конструктивній співпраці з НБУ та шляху продовження реформ, які підтримуються нашими міжнародними партнерами” – наголосив Марченко.

Нагадаємо, що голова правління Національного банку України Яків Смолій написав заяву про звільнення та передав її на розгляд президенту України. Він заявив, що вирішив залишити посаду через “систематичний політичний тиск”.

Члени правління Національного банку заявили, що розділяють перестороги Якова Смолія щодо систематичного політичного тиску та поважають його рішення піти. 

Україна скасувала новий випуск облігацій з погашенням у 2033 році на суму 1,75 млрд доларів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *